Emerytura za Litecoiny – eksperyment

Od listopada 2014 przeprowadzamy eksperyment emerytalny z kryptowalutą Litecoin. Sprawdzamy czy jest możliwość samodzielnie odkładać na emeryturę z pominięciem ZUS-u. Comiesięczna kwota inwestycji na emeryturę to 5 % minimalnego wynagrodzenia w Polsce. Co miesiąc wszystkie dane są aktualizowane w tabeli. Aktualny wynik inwestycji można zobaczyć także na wykresie.

 

6 myśli na temat „Emerytura za Litecoiny

  1. Czy waluty o niskiej cenie (załóżmy poniżej 5 USD) ale o sporej dziennej kapitalizacji, (pierwsze top 20-30 z listy Coinmarketcap.com) będą potencjalnie dobre do tego typu projektu? Jest kilka walut które są wyceniane na kilkanaście centów, a znajdują się w pierwszej 20 i nad nimi się właśnie zastanawiam.

    Po za tym to bardzo fajny pomysł na inwestycję, dzięki.
    A plik w Excelu 20 minut robiłem, więc panowie nie marudźcie tylko do roboty 😉

    • Ciężko jednoznacznie odpowiedzieć które waluty będą dobre. Sama kapitalizacja może nie wystarczyć. Najlepiej jakby to były tanie niedoceniane waluty z dużym potencjałem.

  2. Witam, przeglądam wykres i bardzo mi się podoba podejście do tego tematu. Wszystko ładnie odwzorowane, wiadomo na czym się stoi. Sam trochę próbuję inwestować w kryptowaluty i chciałbym również prowadzić księgowość na takim wykresie. Czy mogę prosić, aby mnie poinstruować jak zrobić podobną tabelę? Próbuję tworzyć te funkcje w exelu ale niestety nie daję z tym rady. Pozdrawiam i życzę sukcesów 🙂

Dodaj komentarz