Giełda kryptowalut Coinbase

Litecoin przekroczył 100 $ i osiągnął nowe ATH

Cena Litecoina przebiła wcześniejsze ATH, które było na wysokości 93 $ i od razu pokonana została bariera 100 $. Obecnie na kryptowalutach po przebiciu przez Bitcoina 10 tys. $ weszliśmy w fazę „panic buy”, Co oznacza, że cena niektórych walorów może w bardzo krótkim czasie wzrosnąć do absurdalnych wartości. Nie należy przy tym zapominać, że cały rynek kryptowalut obecnie jest już mocno napompowany i w każdej chwili bańka może pęknąć.

wykres 1D Litecoin powyżej 100$

Jak na tle innych kryptowalut prezentuje się Litecoin?

LTC jest obecnie na 7 miejscu pod względem kapitalizacji z „market cap” wynoszącym 5 604 809 309 $. Jeżeli chodzi o obroty jest o jedną pozycję wyżej, „volume 30” wynosi 7 869 314 720 $. Podobnie jak reszta kryptowalut z czołówki Litecoin dopiero teraz osiągnęł swoje ATH w parze z dolarem, niestety jest jeszcze bardzo długa droga do ATH w parze z BTC, które nigdy może nie zostać osiągnięte, jeżeli utrzyma się tak duża dominacja BTC nad innymi walutami.

Czy jest szansa na kolejne wzrosty?

Tak jak pisałem w pierwszym akapicie jest teraz bardzo duża szansa na szybkie i bardzo mocne wzrosty ale zważywszy na to, że możemy być w ostatniej fazie bańki spekulacyjnej, to radziłbym daleko idący rozsądek. Może się okazać, że kurs spadnie równie szybko jak urósł. Uważam że obecna cena Litecoina nie jest dobra do inwestycji długoterminowych. Długoterminowe zakupy najlepiej robić wtedy kiedy rynek jest już zmęczony długimi spadkami, trwającymi miesiące albo nawet lata. Obecnie jesteśmy w hossie, która trwa już ponad dwa lata, jeżeli chodzi o Bitcoina, a jeżeli na Bitcoinie zaczną się gwałtowne spadki to może pogrążyć to cały rynek kryptowalut wraz z Litecoinem.

3 komentarze do “Litecoin przekroczył 100 $ i osiągnął nowe ATH”

  1. troche mnie zmartwiłeś dopiero zaczynam w krypto walutach i zacząłem inwestować i kopac w litecoin bo z jednej strony podobny do bitcoin a z drugiej latwiej wydobywać z racji ilości emisji monet itd.
    Ale ja wierze w ltc i wierze że pójdzie w ślady bitcoin

    Odpowiedz
  2. O to to, święte słowa;” to może pogrążyć to cały rynek”… A szkoda, bo sama zasada altcoinów jest ciekawa (np. jako nowinka do szybkiego
    i taniego przesyłania kasy). Ale jak zwykle, na jakiejś dojnej, mało ruchawej, napompowanej krowie (w tym przypadku na BTC) duzi gracze muszą położyć swoje chciwe łapki. Zaczęły się więc opcje na platformach, fachowe seminaria, poważni naganiacze w krawatkach, doprawianie marketingowej legendy…czyli „cywilizowanie” ryku. Szkoda. Szczególnie tych innych walut, bo jeśli teraz ludziska się sparzą, odzyskanie zaufania może już nie być możliwe.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz