Giełda kryptowalut Coinbase

Błyskawiczne płatności w LTC dzięki nowej karcie VISA

Płatności za pomocą Litecoina (LTC) są teraz akceptowane wszędzie tam, gdzie akceptuje się karty VISA. Nowa karta pozwala na dokonywanie natychmiastowych płatności, dzięki błyskawicznej konwersji LTC na fiaty.

nowa karta visa litecoin

Nowa karta powstała we współpracy z firmą z branży fintech, Unbanked i pozwala na przeprowadzanie transakcji w czasie takim samym, jak standardowe karty debetowe czy kredytowe. Na stronie litecoin-card.com można przeczytać:

Wirtualna karta debetowa Litecoin Card jest jedyną platformą, która pozwala na pozostanie w Litecoin!

Karta jest zwolniona z opłat transakcyjnych, obowiązuje jednak stała miesięczna opłata za korzystanie z karty w wysokości 5 dolarów. Korzystanie z karty jest niezwykle proste. Należy najpierw zasilić swoje konto za pomocą LTC, a następnie już tylko zapłacić za towar czy usługę. Środki w Litecoinie są błyskawicznie zamieniane na odpowiednią ilość waluty fiat.

jak działa litecoin card

Blockchain Litecoin cały czas się rozwija

Choć Litecoin cieszy się ostatnio mniejszą popularnością niż choćby rok temu, to nadal zajmuje miejsce wśród 15 największych kryptowalut pod względem kapitalizacji. Założony w 2011 roku przez Charliego Lee, Litecoin jest odpowiedzią na bolączki Bitcoina, takie jak mała skalowalność czy wysokie opłaty transakcyjne.

Deweloperzy cały czas podejmują działania zmierzające do rozwoju kryptowaluty. Na początku tego roku zakończone zostały prace nad kodem MimbleWimble-Extension Block (MWEB), który w sposób zasadniczy ma zwiększyć prywatność w sieci Litecoin. Obecnie trwają analizy i wielomiesięczny przegląd kodu, prowadzone przez firmę Quarkslab zajmującą się bezpieczeństwem oprogramowania.

Ponadto Litecoin zaangażował się w błyskawicznie rozwijającą się branżę tokenów niewymienialnych NFT, tworząc OmniLite. Również Grayscale docenił potencjał kryptowaluty, starając się aby fundusz LTC Trust stał się firmą raportującą do SEC w ramach późniejszych przygotowań do przekształcenia go w Litecoin ETF.

Dodaj komentarz