Giełda kryptowalut Coinbase

LiteBringer – nowa gra z płatnościami w Litecoinie

litebringer litecoin

  • Gra działa całkowicie na blockchainie Litecoina
  • Po uruchomieniu LiteBringer liczba transakcji na Litecoinie wzrosła do 130 000 dziennie
  • Gra umożliwia graczom wymianę zdobytych łupów na Litecoiny

LiteBringer to gra RPG w klimacie fantasy, która została uruchomiona na blockchainie Litecoina 15 września. Popularność gry sprawiła, że liczba transakcji na LTC wzrosła w ostatnich dniach do 130 000 dziennie. W dniach poprzedzających premierę gry, liczba transakcji wahała się pomiędzy 35 000-50 000 dziennie.

Jak grać w LiteBringer

Należy stworzyć nową postać wybierając spośród trzech możliwości: wojownik, łotr i czarownik. Następnie swoją postać wysyła się na pierwszą misję. Ponieważ każdy ruch w grze zostaje zapisany na blockchainie trzeba uiścić opłatę transakcyjną w LTC, która w przeliczeniu wynosi ok. 0,5 gr. Niektóre misje wymagają przeprowadzenia kilku ruchów i uiszczenia kilku takich opłat.

opłata w grze litebringer

Za wykonanie misji otrzymuje się przedmioty, które zwiększają wartość postaci.

Przeprowadzanie misji wymaga wykupienia subskrypcji, która jest ważna przez określoną ilość bloków na LTC, w przybliżeniu przez 30 dni. Subskrypcja kosztuje 25 mLTC czyli ok. 4,3 zł.

subskrypcja ltc litebringer

Można ulepszać swoje przedmioty co znowu kosztuje niewielką opłatę transakcyjną na Litecoinie.

W grze można handlować przedmiotami, postaciami, zdobytymi atrybutami, za które otrzymuje się LTC. Należy złożyć ofertę sprzedaży przedmiotu z ustaloną przez siebie ceną w LTC. Oferta może być publiczna lub prywatna, jeśli chcemy handlować tylko ze znajomymi. Można też dokonywać zakupu przedmiotów wyszukując interesującą ofertę.

prywatna oferta litebringer ltc

Ponieważ każdy ruch w grze wymaga zapisania na blockchainie powstały obawy o spamowanie sieci Litecoin. Jednak zdaniem Davida Schwartza, dyrektora projektu Litecoin Foundation, wzrost transakcji na Litecoinie faktycznie przynosi korzyści sieci LTC.

Gra LiteBringer jest rozwijana od 2018 roku przez firmę CipSoft, która stworzyła jedną z najpopularniejszych gier przeglądarkowych, Tibia Online.

Twórcy LiteBringer podkreślają, że blockchain Litecoina od początku był preferowanym wyborem ze względu na niskie opłaty transakcyjne i szybki czas generowania nowych bloków.

Jeden z twórców gry ma nadzieję, że Gra oparta na blockchainie przyniesie korzyści całemu zdecentraliwanemu środowisku, poprzez promocję technologii blockchain i kryptowalut.

Jednym z naszych głównych celów jest dotarcie do ludzi spoza społeczności blockchain. Nie chcemy tworzyć i demonstrować tylko kolejnego przypadku użycia kryptowalut i technologii blockchain. Chcieliśmy stworzyć skomplikowaną, dobrze wykonaną grę! Reprezentant LiteBringer

Gra LiteBringer wygląda bardzo interesująco, szczególnie dla miłośników gier fantasy. W dodatku operuje całkowicie na blockchainie Litecoina. Dajcie znać w komentarzu czy już graliście albo czy macie ochotę spróbować. Link do strony na której można pobrać grę znajdziecie tutaj.

Dodaj komentarz