Giełda kryptowalut Coinbase

Litecoin wprowadza aktualizację MimbleWimble zwiększającą prywatność

Litecoin doczekał się wprowadzenia aktualizacji MimbleWimble, która ma poprawić skalowalność i zwiększyć prywatność transakcji.

Litecoin staje się prywatną kryptowalutą

MimbleWimble to długo oczekiwana aktualizacja, która ma wprowadzić zupełnie nową jakość do sieci Litecoin. Przede wszystkim transakcje wykonywane na blockchainie staną się bardziej prywatne. Protokół MimbleWimble w przeciwieństwie do np. blockchaina Bitcoin, nie przechowuje wszystkich informacji, a jedynie te podstawowe. Wprowadzenie aktualizacji do sieci Litecoin sprawia, że bardzo trudno wyśledzić odbiorcę i nadawcę transakcji, a także jej kwotę.

Aktualizacja zmniejsza również ogólną wielkość łańcucha bloków, poprzez kompresję danych, dzięki czemu węzły zużywają znacznie mniej czasu i zasobów na wczytywanie historii. Rozwiązanie MimbeWimble oprócz Litecoina jest również testowane przez inne projekty, jak Grin i Beam.

Południowokoreańskie giełdy ostrzegają przed MimbleWimble

Użytkownicy Litecoina zareagowali entuzjastycznie na wprowadzenie MimbleWimble i możliwość wykonywania poufnych transakcji. Inaczej ma się rzecz jeśli chodzi o giełdy kryptowalut. MimbleWimble sprawia, że Litecoin staje się kryptowalutą prywatną, jak Monero czy Zcash, a to z kolei uniemożliwia śledzenie transakcji i pozwala na omijanie podatków czy wykorzystanie LTC do nielegalnej działalności.

Swoje zaniepokojenie wyraziły już południowo koreańskie platformy Upbit i Bithumb, które zwracają uwagę na niezgodność z koreańską ustawą o zgłaszaniu i wykorzystywaniu określonych informacji o transakcjach finansowych. Może to w konsekwencji prowadzić do usunięcia Litecoina z giełd, które obowiązują określone przepisy prawa.

Giełda Upbit w swoim komunikacie zaznacza, że wpłaty dokonane za pomocą MimbleWimble nie będą akceptowane, a ich zwrot może być niemożliwy.

Dodaj komentarz