Giełda kryptowalut Coinbase

Szansa na większe odbicie na Litecoinie

Od ostatniego dołka i spadku do 32 $ na Litecoinie minęło już trochę czasu. Kurs wrócił powyżej linii trendu wzrostowego, jednakże opór na wcześniejszym ATH w okolicach 55 $ przez dłuższy okres był nie do pobicia. Dopiero wczoraj udało się pokonać tą barierę. Kurs na sporym wolumenie przebił 55 $ i doszedł do 60 $. Zamknięcie wczorajszej dziennej świeczki w okolicach najwyższego jej punktu świadczy o sile rynku.

Dziś od rana kurs testował od góry wsparcie na wcześniejszym ATH. Obecnie cena oscyluje w okolicach 60 $ i są spore szanse na kontynuowanie wzrostów. Celem może być obecne ATH na poziomie 93$. Przyjrzyjmy się jeszcze na kurs Litecoina w stosunku do Bitcoina.

Od 10 maja kiedy to kurs ustanowił lokalny szczyt na 0,022 BTC mamy trend boczny na Litecoinie. W lipcu mieliśmy dwukrotną próbę przebicia tego szczytu, niestety nieudaną. Najniższy kurs obecnego trendu bocznego jest na poziomie 0,0098 BTC. Kurs testował ten poziom od 15 do 17 sierpnia. Obecnie LTC kolejny raz testuje dołek. Jeżeli kurs utrzyma się powyżej 0,0098 BTC to może to być potwierdzenie odbicia jakie mamy na parze LTCUSD. Najbliższe godziny mogą być decydujące.

Choć wszystko wskazuje na to, że pójdzie większe odbicie to przypominam o stop lossach, które mogą uchronić nas przed większymi stratami.

Dodaj komentarz